Sociální podnikání pro pedagogy

Tento kurz je určen pedagogickým pracovníkům a vedoucím pracovníkům základních a středních škol pro získání základní orientace v problematice sociálního podnikání a v podpoře propojení výuky s praxí zejména žáků, kteří jsou osobami se zdravotním postižením.
 • Pro koho: pedagogické pracovníky ZŠ a SŠ
 • dvoudenní prezenční kurz
 • neakreditováno
 • 7.000 Kč bez DPH
  za účast na tomto kurzu

Lektor kurzu

Petr Herynek ve firmě působí jako předseda družstva a v současné době se zaměřuje nejenom na sebevzdělávání v oblasti sociálního podnikání, ale formou přednášek a školení se podílí také na vzdělání ostatních sociálních firem.

Profil lektora

Petra Černá pracuje ve firmě Ergotep šestým rokem v oblasti personalistiky a lidských zdrojů. V posledních čtyřech letech se věnuje lektorské práci v problematice personalistiky a sociálního podnikání se specializací na zaměstnávání osob se zdravotním postižením a na zřizování chráněných pracovních míst pro OZP.

Profil lektora

Co se školením získáte

 • znalosti z oblasti sociálního podnikání
 • zkušenosti z praktické prohlídky sociální firmy s prezentací základních organizačních, obchodních, personálních a technologických konceptů řízení sociálního podniku
 • informace pro zlepšení image sociálního podnikání a představu sociálního podnikání jako pozitivní alternativy k aktuálnímu vývoji ve společnosti
 • osvědčení o absolvování kurzu a Metodiku sociálního podnikání pro pedagogy

1. den

1) Úvod (seznámení,cíle, očekávání účastníků, proškolení účastníků BOZP a PO)

2) Sociální ekonomika, filozofický přístup k sociálnímu podnikání

3) Personální, obchodní a IT procesy

4) Legislativa sociálního podnikání

5) Praktická ukázka procesů sociálního podniku

6) Perspektiva sociálního podnikání

7) Závěr, shrnutí, diskuse, zpětná vazba

2. den

1) Úvod (seznámení,cíle, očekávání účastníků)

2) Specifika personální práce sociálních firem

3) Personální procesy v sociální firmě

4) Projekt obchodních center

5) Závěr, shrnutí, diskuse, zpětná vazba

Pro vaši účast na kurzu není třeba žádné speciální vybavení. Jediné, co potřebujete, je dobrá nálada a chuť učit se novým věcem v perspektivním oboru. Vše potřebné budete mít zajištěné od nás včetně pracovních listů, do kterých si můžete dělat svoje poznámky - k těm se kdykoli v případě potřeby vrátíte. Můžete si přinést váš notebook, připojení na Internet je možné přes WiFi.

Při příchodu do vzdělávacího centra Ergoeduky budete přivítáni příjemnou recepční, která Vám ráda zodpoví Vaše dotazy ohledně organizace školení. Informační tabule v recepci Vás upozorní na číslo sálu, ve kterém se Vaše školení koná.

Během kurzu je k dispozici celodenní stravování (hrazeno z projektu). Parkování je zajištěno u vzdělávacího centra.

Kde kurz probíhá

Kde nás nadejte

Ergotep, družstvo invalidů
Zábořská 93
Záboří
Proseč
539 44

 

Ukázat na mapě     

 

Nové prostory se 3 učebnami, moderním vybavením včetně tlumočnické místnosti a bezbariérovým přístupem. Samozřejmostí je klimatizace, Wi-Fi a občerstvení během kurzu. Máte-li zájem, uspořádáme školení u vás ve firmě. Ergoeduka je ale na Pardubicku a tedy snadno dostupná odkudkoli z celé ČR.

 • 3
 • 12
 • 26
 • 23
 • 28

 

Vypsané termíny kurzů
Rezervace online nebo na 469 660 912

V případě Vašeho zájmu nás prosím kontaktujte.