Fotbalová legenda - Antonín Panenka

Ergotep CSR Institut o.p.s. přivítá v úterý 27. března 2018 v 17:00 hodin fotbalovou legendu československé kopané záložníka Antonína Panenku. Přátelské posezení a vyprávění nejen o fotbale se odehraje v prostorách vzdělávacího centra Ergoeduka.

Zveme širokou veřejnost na strůjce nezapomenutelného vršovického dloubáku, který rozhodl o historickém zlatu pro Československo. Říká o sobě, že tu penaltu vymyslel, ale patent na ni nemá. Přesto se díky ní stal slavným. Obletěla svět, v televizi ji pouštěli do omrzení, nazvali ji Panenkovou pentlí anebo vršovickým dloubákem, penaltou nabitou inteligencí, padajícím listem, básnickou ódou na penaltu… Prostě jak se komu ráčí a jak je mu libo.

Jedno ale mají všechna synonyma společné – ta drzá penalta, kterou poslal Seppu Maierovi přímo doprostřed brány, zatímco se německý gólman válel u tyče a marně zvedal ruce na znamení protestu, bude navždy spojována s Antonínem Panenkou a vítězným rozstřelem o zlato ve finále evropského šampionátu 1976 v Bělehradu.